Янв 112019
 

Минулого року всі оператори мобільного зв’язку вирішили досить складне та для себе актуальне питання: як отримати більше грошей від пересічних громадян просто так. І як ми бачимо, навіть здоровий глузд, а точніше, повна його відсутність, не стала їм на заваді. Мається на увазі тарифікація не за повний місяць, а за 28 календарних днів… Можливо, це якимось чином пов’язано із технічним узгодженням періодів до місячного циклу, але нам про таку технічну необхідність нічого не відомо.

Київстар, наприклад, на цьому вирішив не спинятись і пішов ще далі, додавши певний відсоток до своїх тарифів (можливо всі інші оператори зробили те ж саме, але ми базуємося лише на власному досвіді).

Маємо тариф Київстар онлайн 4G до 10 січня, вартість якого складала 75 гривень на місяць (зауважте, календарний). Від 10 січня відбулося примусове переведення на тариф Київстар онлайн 4G+, з вартістю 115 гривень за чотири тижні. При цьому, нічого, окрім назви (помітили додатковий плюс?) та такого «невеличкого» коригування вартості не змінилося.

Але все ж таки цікаво, на скільки насправді відбулося «невеличке» коригування. Давайте підрахуємо.

За попередніми умовами, на рік потрібно було сплатити цілком зрозумілу суму: 75 грн. х 12 місяців = 900 гривень.

За новими умовами, без калькулятора не розібратись… 365 днів ÷ 28 днів = 13.0357143 періодів тарифікації на рік. 13.0357143 періодів х 115 грн. = 1,499.11 грн.

Таким чином, різниця складає 599,11 грн. на рік, або 66.57%!

Непогане таке коригування…

Варті також уваги комунікації компанії з приводу змін в тарифних. Про зміни в Київстар онлайн 4G є лише невеличкий допис в кінці одного з повідомлень, яке рекламує розширення можливостей «старих» тарифних планів:

 

Чому комунікації компанії, м’яко скажемо, не правдиві? Тому що насправді ніякі умови, крім здорожчання на, майже, 67% не змінилися.

Цікаво ще й те, що антимонопольний комітет України надіслав в вересні минулого року запити операторам мобільного звязку… Пізніше опубліковане інтерв’ю, в якому йдеться про відкриття справи (не зрозуміло лише якої саме). Після цього ніяких додаткових коментарів з цього приводу опубліковано не було (наскільки нам відомо).

Ми ніяким чином нікого не закликаємо до якихось особливий дій, але використовуючі будь-які послуги треба завжди бути уважним.

 Оставить комментарий

Вы можете использовать HTML теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(обязательно)

(обязательно)